Mustafa Kemal Atatürk vefatının 82. yıl dönümünde saygı ve özlemle anıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin yıl dönümünde tüm Türkiye’de olduğu gibi Sultanbeyli’de de anıldı. Kent Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’nda çelenk sunma töreni yapıldı, saygı duruşu gerçekleştirildi ve İstiklal Marşı okundu. Ardından Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde özel tören düzenlendi.

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin törende yaptığı konuşmada, “Sözlerimizin hemen başında Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 82. yıl dönümünde saygıyla yâd ediyorum. Bu vesileyle İstiklal Savaşımızın zaferle sonuçlanmasında canını ortaya koyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Türkiye Cumhuriyeti nasıl İstiklal Savaşı’nda yedi düvelle mücadele etmişse aynı mücadele bugün de sürmektedir. Küresel operasyonlarını coğrafyamızda gerek taşeronlarıyla gerekse de açıktan gerçekleştirmek isteyenlerin anlamadığı gerçek bu aziz milletin tarihine çok iyi sahip çıkmasıdır. “Ya istiklal ya ölüm!” parolası bu toprakları günümüze taşımış olup bizi geleceğe taşıyacak olan bu parola hala geçerliliğini korumaktadır. “Bitti!” denilen bir mücadeleyi yeniden İstiklal Savaşı’yla küllerinden doğuran Gazi Mustafa Kemal, silah arkadaşları ve bu aziz millete ne kadar şükran duysak azdır. Sorumluluğumuz bu emaneti hakkıyla gelecek kuşaklara taşımaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Kurtuluş Savaşı’mızın başkomutanı, cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle anıyor; bu kutlu toprakları bize vatan yapan tüm şehit ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

İlçe Kaymakamı Metin Kubilay ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar da törende konuşma yaparak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle andı ve O’nu iyi anlamanın önemine değindi.

© Copyright 2023. Tüm Hakkı Saklıdır.