AK Parti Sultanbeyli 7. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Mevcut İlçe Başkanı Ali Tombaş yeniden ilçe başkanı olarak seçildi.

AK Parti İlçe Başkanlığı 7. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Kongreye; AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Fatma Betül Sayan Kaya, Nurettin Canikli ve Vedat Demiröz, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, milletvekilleri, ilçe başkanları, Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, teşkilat mensupları, kadın ve gençlik kolları katıldı.

Kongre kapsamındaki program Ak Parti Sultanbeyli İlçe Başkanı Ali Tombaş’ın konuşmasıyla başladı. Ardından Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Milletvekili Pervin Tuğba Turgut, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bayram Şenocak, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş konuşma yaptı. Konuşmalar sonrasında ilçe delegeleri İlçe Başkanlığı seçimi için oylarını kullandı. Yapılan seçimle Ali Tombaş, yeniden İlçe Başkanı seçildi. Tombaş yaptığı konuşmada, 7. Olağan İlçe Kongresine katkıda bulunan Ak Parti İl Başkan Yardımcısı, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanları, tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ederek, “Bugüne kadar Sultanbeyli’mizde; AK Partimizin çatısı altında görev yapan, alın teri döken ve emeği geçen tüm kardeşlerime yürekten teşekkür ediyor, yeni göreve gelen yol arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde Sultanbeyli’de hep birlikte yolumuza devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.
Programda konuşma yapan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, kongrenin ve yapılan İlçe Başkanlığı seçiminin hayırlı olmasını temenni ederek, “Gönül arzu ederdi ki gönüldaşlarımızla hep beraber kongremizi gerçekleştirelim. Fakat pandemi süreci buna müsaade etmedi. Dünyaya örnek olan pandemi yönetimi vesilesiyle kıymetli Cumhurbaşkanımıza, yol arkadaşlarına, bakanlıklarımıza, kurumlarımıza ve belediye çalışma arkadaşlarıma teşekkürü bir borç biliyorum. Bizler de yeni dönemde yine İlçe başkanımızın koordinesinde yeni seçilecek ekiplerle birlikte Sultanbeyli’mize hizmet edeceğiz inşallah. Bu duygularla tekraren kongremizin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Çok kıymetli İlçe Başkanımıza ve çok değerli yönetimine şimdiden hayırlı olsun diyorum. Bu vakte kadar vazife alan dava arkadaşlarıma yönetim toplantısında ifade ettiğim gibi biz biriz, beraberiz. Yolumuza hep birlikte inşallah devam edeceğiz. Ayrıca bugün başta genel başkan vekilimiz olmak üzere, genel başkan yardımcılarımızı, çok kıymetli milletvekillerimizi, il başkanlarımızı ve yönetimlerini burada görmekten memnuniyet duyduğumu ifade ederek hepinize saygılar sunuyor; hayırlı günler diliyorum.” şeklinde konuşma yaptı.
Milletvekili Pervin Tuğba Turgut, maske ve mesafelerin araya girdiği salgın sürecinde katılımcıları saygı ve hasretle selamladığını ifade ederek, “Pandemi dâhil her zorlu şartta durmadan, yorulmadan çalışan ve başarılarıyla her daim iftihar ettiğimiz Sultanbeyli Teşkilatı’mızla bugün bir arada olmanın memnuniyetini yaşıyorum. Sultanbeyli 7. Olağan İlçe Kongremizin ilçemiz, partimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Sevgili Sultanbeylililer, sizin de tahmin ettiğiniz gibi dünyanın tamamı ile birlikte ülkemizde yükselişe geçen Koronavirüs salgınıyla mücadelemiz başarıyla devam ediyor. Bu zorlu süreçte hepinizin sabrı ve desteği son derece önemli.” şeklinde konuştu.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyerek, “Ak Parti ailesi bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de birliği, beraberliği, kardeşliği üst seviyede tutarak yine hizmet yarışıyla birbirimizle yarışacağız inşallah. Kongre, her dönem heyecanlı geçmiştir. Yine aynı dönemi yaşıyoruz hamdolsun. Pandemi nedeniyle sayısal olarak salonlarda çoğunluk olamasa da coşkuyu, heyecanı, birliğimizi, beraberliğimizi aynı duygularla yaşıyoruz. İnşallah bu duygularla da önümüzdeki süreci hep beraber çok daha iyi geçireceğiz. Yeni dönemde görev alacak arkadaşlara yeni dönemde de çok fazla gayret edeceğimizi söylüyoruz. Biz ilçe başkanı kardeşlerimize listeler yaparken 20 saat üzeri çalışmayı göze alabilecek kardeşlerimize listelerde yer verilmesini söyledik. Yine bugün burada yeni dönemde görev alacak kardeşlerimizin de aynı kararlılıkla bu listenin içerisine gireceğine inanıyoruz. Çünkü bizim dünden daha fazla çalışmaya ihtiyacımız var. Çünkü biz; ülkesine, milletine aşık Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşlarıyız. Biz bu süreçte çok daha fazla çalışacağız. Milletimizle gönül gönüle, kol kola Allah’ın izniyle 2023’te yeni destanlar yazacağız. Tabi ki yazacağımız bu destanlar yolunda engel koymak isteyen çok kişi çıkacak. Nasıl bugün önümüze set çekmeye, ayağımıza pranga olamaya çalışanlar varsa yarın da olacaktır. Asla bu illetliklerinden vazgeçmeyecekler. Ancak onlara asla fırsat vermeyeceğiz.” şeklinde konuşma yaptı.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli ise yaptığı konuşmada yapılan kongrenin ve İlçe Başkanlığı seçiminin hayırlı olmasını dileyerek, “Türkiye hızla yoluna devam ediyor. Türk milleti her geçen gün hedefine adım adım yaklaşıyor. Kim ne derse desin, ne yaparsa yapsın Rabbimizin izniyle, Cumhurbaşkanımızın liderliğiyle Türkiye hızla menzile doğru yol almaya devam ediyor ve bu yürüyüşü Allah’ın izniyle kimse engelleyemeyecek, hiç kimsenin gücü yetmeyecek.” ifadelerinde bulundu.

Kongrenin ülke ve ilçe adına hayırlı olmasını dileyerek konuşmasına başlayan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Bugün burada gerçekleştirdiğimiz kongrede göreve gelecek olan değerli ilçe başkanı ve yönetici arkadaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan üstün muvaffakiyetler diliyorum. İnşallah başından itibaren aziz davamızın kalesi olmuş Sultanbeyli’de bundan sonraki süreçte de Ak Parti olarak en güçlü şekilde yürüyüşümüze devam edeceğiz. Az önce ifade edildiği gibi önce 2023’te Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden cumhurbaşkanı seçerek 2024’te de İBB’yi de kazanmak üzere çok güçlü adımlarla hedefe kilitlenerek inşallah sonuç alacağız, yola devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

2020 yılının insanlık tarihinin unutamadığı bir yıl olduğunu belirten Kurtulmuş, “Bütün dünyada Covid-19 pandemisiyle birlikte eğitimden ticarete, sanayiden sağlık hizmetlerine, devlet aygıtından özel sektöre kadar her şeyin köklü bir değişim içerişe girdiği bir dönem oldu. Türkiye de bu değişimlerden hiç şüphesiz nasibini aldı. Allah’a çok şükür özellikle sağlık alanında Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminin vermiş olduğu güçle birlikte Türkiye diğer ülkelere emsal teşkil edebilecek fevkalade bir başarı ortaya koydu. 2020 yılı dünyada ve Türkiye’de bu salgınla hatırlanacak ama Türkiye tarihi bakımından 2020 yılı Türkiye’nin gerçekten güçlendiği, büyüdüğü, önlenemeyen bir yükselişi ortaya koyduğu bir yıl olarak hatırlanacak.” dedi. Ak Parti’nin en büyük gücünün millet olduğunu belirten Kurtulmuş, “Milletimizin desteği, duası ve Allah’ın yardımından başka hiçbir gücümüz yoktur. Bizim arkamızı yasladığımız birtakım uluslararası güçler mevcut değildir. Gayretle, samimiyetle safları sıklaştırarak, karşımızdakilerin ne yaptıklarıyla uğraşmayıp cevap verip geçerek, yaptığımız doğruları anlatarak, Sultanbeyli gibi güzel insanların İstanbul’un her yerinde olduğu gibi öbek öbek bulunduğu bu ilçede her bir hemşehri grubuna ulaşarak, kimseyi dışlamadan, insanlarımızla gönül gönüle el ele yolumuza devam ediyoruz. Girmediğimiz dükkân, çalmadığımız kapı, selamlaşmadığımız bir Sultanbeylili kardeşimiz kalmayacaktır. Bu davanın, bu aziz yolda yürüyen aziz yolcuların en büyük özelliği samimiyetle, gayretle ihlasla çalışarak kendi adına ortaya koyabileceğini en yüksek şekilde ortaya koyabilme becerisidir. Allah bizi bildiğimiz doğrularla haber etmek ve bildiğimiz istikamette yürümeyi nasip etsin. Sözümüz kuvvetli, adımlarımız sağlam, yüreğimiz ferah, dostluğumuz daim, Allah yardımcımız olsun. Yolumuz açık olsun. 2023 ve 2024 şimdiden hayırlı ve mübarek olsun.” diyerek konuşmasını noktaladı.

© Copyright 2021. Tüm Hakkı Saklıdır.