Sultanbeyli Belediyesi, güzel bir projeye imza attı. Doğal gıda tüketimine ve sağlıklı beslenmeye dikkat çekmek amacıyla ilçede 6 bin anaokulu öğrencisine C vitamini içeren meyvelerden oluşan vitamin filesi hediye edildi.

Sultanbeyli’de Kapalı Pazar Alanı açıldı. Tezgahlar kuruldu. Çeşit çeşit meyveler dizildi. Açılış günü olması nedeniyle tüm misafirlere ve ilçede bulunan gelişim çağındaki 6 bin anaokulu öğrencisine vitamin fileleri dağıtıldı. Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin konuyla ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak, “Kapalı Pazar Alanı’mızı hizmete açarken özellikle gelişim çağında olan, anaokuluna giden öğrencilerimize vitamin filesi hediye ettik. Kış aylarına girdiğimiz bugünlerde çocuklarımızın vücut direncini artırmak ve sağlıklı kalmalarını sağlamak için çalışmalar yapıyoruz. Çocuklarımızın sağlıklı gelişimlerini önemsiyor ve onlara sağlıklı yarınlar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Sultanbeyli Kapalı Pazar Alanı Hizmete Açıldı

Sultanbeyli Belediyesi açılışını yaptığı Kapalı Pazar Alanı’yla taze, doğal ve çeşitli ürünlerle ilçe sakinlerinin hizmetine sundu. Kapalı Pazar Alanı toplamda 112 tezgâhlık geniş kapasitesiyle ilçe sakinlerine ferah bir alanda alışveriş yapma ortamı sağlıyor. Tezgâhlardan 90 adeti pazarcı esnafına, 22 adeti ise üreticilere tahsis edilecek Kapalı Pazar Alanı’nda, şimdilik sadece Pazartesi günleri semt pazarı kurulacak. İlerleyen günlerde ise ilçe sakinlerinin ve pazarcı esnafının taleplerine göre günlerde artış ya da değişiklik yapılabilecek. Pazar alanında ayrıca kafeterya, zabıta noktası, lavabolar ve mescitler de yer alıyor.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Açılışlarımız devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Engelsiz Yaşam Merkezimiz, öncesinde Halil İnalcık Kütüphanesi, Afet Koordinasyon ve Eğitim Merkezi, daha da öncesinde Genç Adres’ten Genç Akademi’ye kadar açılışlarımızı yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.

Adil Mahallemizin pazar alanı yoktu. Yeni pazar alanını klasik yöntemle kurmak yerine böyle bir alanı mahallemize ve Sultanbeyli’mize kazandırmış olduk. Bu süreçte Pazarcı Odası Başkanımıza ve yönetimine teşekkür ediyorum. Çalışma arkadaşlarımızla her daim irtibat halinde oldular. Birlikte esnafımız zarar görmesin diye bir sistem geliştirdik. Pazartesi günü burada pazar kurulacak. Sonraki günlerde de açılışlarını gerçekleştireceğimiz projelerimiz var.

Havaların soğuk olması nedeniyle gelişme çağında olan 6 bin anaokulu öğrencimize C vitaminlerini almaları için vitamin filesi hediye ediyoruz. Evlatlarımıza ve Sultanbeyli halkımıza da pazar alanımızla birlikte armağan olsun. Açılışımıza katılan Kıymetli Milletvekilimiz İsmail Erdem’e, Kaymakamımıza, parti liderlerimize-temsilcilerimize, kurum amirlerimize ve tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Kapalı Pazar Alanı’mız Sultanbeyli’mize hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Programa katılan İlçe Kaymakamı Kemal Şahin, “İlçemizin klasikleşen açılış günleri devam ediyor. Birçok açılış yaptık, inşallah önünüzdeki süreçlerde de yeni açılışlar yapacağız. Pazar alanı vatandaşlarımızın ucuz, kaliteli ve güvenli ürün alması hem de yakınında istediği ürünlere ulaşması bakımından çok önemli. Pazarcılarımızın da hizmet etmesi, emeklerinin karşılığını alması bakımından çok önemli. Bu hizmeti gerçekleştiren başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. İnşallah eksik olan yerler de önümüzdeki süreçte tamamlanacak. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Ak Parti İstanbul Milletvekili İsmail Erdem, “Açılışlarımız başkanımızın güzel ifadeleriyle devam ediyor. Başkanımızı ve çalışma arkadaşlarını tebrik ediyor, kutluyorum. Cenab-ı Hakk bu mekânı hayırlıca kullanılmasını, kullanıcılarına nasip eylesin. Burada alışverişe gelen Adil Mahallesi sakinlerine hayırlı alışverişler dileriz. Pazar kültürü bizim geçmişimizde var. Yağmurlu, karlı, fırtınalı havalarda bu şekilde üzeri kapalı sağlıklı mekânlarda pazar esnaflarımızın pazar açmaları daha rahat. Alışverişe gelen vatandaşlarımızın da huzur içerisinde alışveriş yapmaları için de önemli bir fırsat. Hem pazarcılarımıza hem de mahalle halkımıza hayırlı olsun. Cenab-ı Hakk hep böyle güzel günlerde buluşmayı nasip eylesin. Sultanbeyli Belediyemizin güzel çalışmalarına, halka sunmuş olduğu hizmetlere şahit oluyoruz. Başkanımızı ve ekibini kutluyorum. Sultanbeyli’nin kuruluşundan bugüne gönül veren, destek veren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

© Copyright 2023. Tüm Hakkı Saklıdır.